Tarih Öğretiminde Teknoloji Nasıl Kullanılır?

Tarih ve Teknoloji Nedir, Ne Yapar?

Tarih ve Teknoloji, 12 Aralık 2014’ten beri “Tarih Öğretiminde Teknoloji Nasıl Kullanılır?” sloganıyla internet üzerinden yayın yapan bağımsız bir eğitim sitesidir.

Tarih ve Teknoloji web sitesi 15 Nisan 2017’den itibaren yoluna dergi olarak da devam etmektedir. 

Neler Yapıyoruz?

Tarih öğretiminde teknoloji destekli ders planları ve ders etkinlikleri başta olmak üzere tarih öğretiminde teknolojinin her türlü kullanımı üzerine içerikler hazırlayan Tarih ve Teknoloji, birinci elden dijital tarih kaynaklarını teknoloji ile birleştirerek ders etkinliğine dönüştürmeye ve teknolojinin tarih dersine entegrasyonunu sağlamaya çalışmaktadır.

Tüm bu içeriklerle öğretmenlere ilham olmayı ve öğretmen niteliğinin geliştirilmesi çalışmalarına destek olmayı amaçlayan dergi, hazırladığı yayınlarla ve çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik projeler de oluşturmaya çalışmaktadır.

Yasal Bilgiler

Tarih ve Teknoloji ile ilgili yasal bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz. Yasal bilgiler ile ilgili herhangi bir konuda bize ulaşmak isterseniz bilgi@tarihveteknoloji.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tarih ve Teknoloji Ekibi

Tarih ve Teknoloji Ekibi tamamen gönüllü çalışarak Türkiye’de tarih öğretiminin niteliğinin geliştirilmesine kaktı sunmayı amaçlamaktadır. Tarih ve Teknoloji’de yazan tüm yazarlarımızı görmek için ve yazarlık başvuruları için Kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.