Hakkımızda

Tarih ve Teknoloji, 12 Aralık 2014’ten beri “Tarih Öğretiminde Teknoloji Nasıl Kullanılır?” başlığı ile çalışmalar yapmaktadır. Tarih öğretmeni İsmail Hakkı Ergüven tarafından kurulan Tarih ve Teknoloji web sitesi 15 Nisan 2017’den itibaren yoluna dergi olarak devam etmektedir. İsmail Hakkı Ergüven’in çağrısıyla sosyal medya üzerinden bir araya gelen ve birbirini hiç tanımayan yirmi kadar eğitimci, ortak bir amaç için tamamen gönüllü çalışarak bir dergi oluşturdular.

Eğitim dünyasının içinde yer alan gönüllülerin ortak ürünü olan Tarih ve Teknoloji Dergisi, sosyal bilimler alanındaki tüm öğretmenlerinin teknoloji destekli ders çalışmalarını ve diğer projelerini gönderebileceği bir platform olarak hızla büyümektedir. Katılımcı ve kollektif bir yapıda olan dergi, başta sosyal bilgiler ve tarih öğretmenleri olmak üzere tarih öğretiminde teknolojinin kullanımıyla ilgili çalışmaları olan herkesi yazar olmaya çağırmaktadır.

Tarih öğretiminde teknoloji destekli ders planları ve ders etkinlikleri başta olmak üzere tarih öğretiminde teknolojinin her türlü kullanımı üzerine içerikler hazırlayan Tarih ve Teknoloji Dergisi, birinci elden dijital tarih kaynaklarını teknoloji ile birleştirerek ders etkinliğine dönüştürmeye ve teknolojinin tarih dersine entegrasyonunu sağlamaya çalışmaktadır. Tüm bu içeriklerle öğretmenlere ilham olmayı ve öğretmen niteliğinin geliştirilmesi çalışmalarına destek olmayı amaçlayan dergi, hazırladığı yayınlarla ve çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik projeler de oluşturmaya çalışmaktadır.

Eğitime bir ideal olarak yaklaşan insanların ortak çalışması olan Tarih ve Teknoloji Dergisi, her üç ayda bir bedelsiz ve herkese açık olarak dijital ortamda yayınlanmaktadır.

Bize Yazın

  İletişim Bilgileri

  Caferağa Mahallesi,
  Keresteci Aziz Sokak, No: 39
  Kadıköy / İstanbul, 34710

  Telefon: 0546 246 2580
  Email: bilgi@tarihveteknoloji.com
  Web: tarihveteknoloji.com