“Tarih Öğretiminde Dijital Kaynaklar” Sunumu EDK16’da!

Sitemizin Kurucusu İsmail Hakkı Ergüven, hazırladığı "Tarih Öğretiminde Dijital Kaynakların Kullanımı" başlıklı sunum ile EDK16'da yer alacak.

0 42

Tarih Öğretiminde Dijital Kaynakların Kullanımı

Sitemizin Kurucusu İsmail Hakkı Ergüven’in hazırladığı “Tarih Öğretiminde Dijital Kaynakların Kullanımı” başlıklı sunum Eğitimde Değişim Konferansları (EDK) etkinliğinde yer alacak.

EDK bu yıl 10-11 Aralık’ta MEF Üniversitesi’nde düzenlenecek. Cumartesi sabahı 9:00’da başlayacak olan etkinlikte “Tarih Öğretiminde Dijital Kaynakların Kullanımı” sunumu saat 16:00’da 309 numaralı sınıfta dinleyicilerle buluşacak. Tarih öğretiminde dijital kaynakların kullanımına dair örnek çalışmaların yer aldığı sunuma katılımınızı öneririz. Sunum özeti aşağıdadır.

Bilgiye ve kaynağa ulaşma konusunda önemli yenilikler getiren internet bütün alanlarda olduğu gibi tarih öğretimi alanında da birçok değişikliğe yol açmıştır. İnternetin kişisel bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte tarih öğretimine yönelik dijital kaynaklar da oluşturulmaya başlanmıştır. Günümüzde çok sayıda ve çok farklı türde dijital kaynak kullanıcılar için ulaşılabilir durumdadır. Bu dijital kaynakların tarih öğretiminde kullanımını inceleyeceğiz.

Bunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.