Ermeni Sorununa Farklı Bir Bakış: Fact Check Armenia

"1915 öncesi ve sonrasındaki gerçekleri açığa çıkarmak için" açıklaması ile yola çıkmış bir web site olan Fact Check Armenia'yı inceledik.

0 48

Fact Check Armenia

Fact Check Armenia, 1915 öncesi ve sonrasındaki gerçekleri açığa çıkarmak için yapılmış bir web sitesidir. Uzun süredir Ermeni Diasporası’nın trajik olaylar konusunda sadece kendi sözde gerçeğiyle sesini yükseltmesi, ülkenin bugün kendini açmazda bulmasına neden olmuştur.

Fact Check Armenia, 1915 Olayları öncesi ve sırasında gerçekleşenler hakkında doğru ve güvenilir haberler sunmaya adanmıştır. Osmanlı Türklerinin müdahalesine sebep olan Ermeni İsyanları hakkında çıkan tüm asılsız Ermeni yanlış bilgilendirmelerinin tersine tarihsel veriyi sunar.

Fact Check Armenia, 1915 olayları konusunda haberler yayınlayan bir sitedir. Altı dilde yayın yapan site, gerçekleri çarpıtmadan doğru bir biçimde sunmaya çalışmaktadır. Sitede, “Önemli Sorular ve Cevaplar” bölümünde Ermeni Sorunu ile ilgili temel sorulara yanıtlar vermektedir. Ermeni sorunu ile ilgili yanlış bilgileri ve iddiaları, fotoğraflar, videolar ve dosyalar ile doğru bir biçimde açıklamaktadır. Site içerisindeki yayınlar, tarih derslerinde kullanılabilir durumdadır. Özellikle “1915 Gerçekleri” başlığı ile yayınlanan infografikler tarih dersleri için oldukça yararlı görülmektedir. Siteyi incelemek için tıklayınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.