Tarih ve Teknoloji Dergisi

Tarih öğretiminde teknoloji destekli ders planları ve ders etkinlikleri başta olmak üzere Tarih öğretiminde teknolojinin her türlü kullanımı üzerine içerikler hazırlıyoruz. Birinci elden dijital tarih kaynaklarını teknoloji ile birleştirerek ders etkinliğine dönüştürmeye ve teknolojinin tarih dersine entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. Tüm bu içeriklerle öğretmenlere ilham olmayı ve öğretmen niteliğinin geliştirilmesi çalışmalarına destek olmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, hazırlanan yayınlarla ve çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik projeler de oluşturuyoruz.

Tarih ve Teknoloji Dergisi tüm tarih öğretmenlerinin teknoloji destekli ders çalışmalarını ve diğer projelerini gönderebileceği bir platform olarak hızla büyümektedir.

12 Aralık 2014’ten beri “Tarih Öğretiminde Teknoloji Nasıl Kullanılır?” başlığı ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 15 Nisan 2017’den itibaren ise dergi olarak yolumuza devam etmekteyiz.

Hakkımızda

Genel Yayın Yönetmeni:

İsmail Hakkı Ergüven

 

Yayın Kurulu:

Ayşin Kahya, Başak Gün, Bilal Pektezel, Burcu Çıngay, Cansu Sert, Ebru Yılmaz, Eda Özmutaf, Hasan Yüce, Kadir Dal, Okan Aydoğan, Serkan Özçakır, Seval Hallaç, Volkan Tezer, Zafer Karadayı

 

Grafik Tasarım:

Yunus Karadeniz

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.