Bir Stop Motion Projesi: İlk Çağ Uygarlıkları

Hisar Okulları öğrencileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Tarih dersleri kapsamında ortak bir çalışma gerçekleştirmişler. Stop Motion Projesi ile İlk Çağ Uygarlıkları konusu değerlendirilmiş.

0 87

Bir Stop Motion Projesi: İlkçağ Uygarlıkları

Hisar Okulları öğrencileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Tarih dersleri kapsamında ortak bir çalışma gerçekleştirmişler. Stop Motion Projesi ile İlk çağ Uygarlıkları konusunu değerlendiren öğrenciler, yaratıcı çalışmalar ortaya çıkarmışlar. Hisar Okulları Eğitim Teknolojileri Uzmanı Sezin Eskinazi Fins’in kaleminden çalışmayı inceliyoruz.

9. sınıf Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi kapsamında öğrencilerimizin teknoloji kullanma becerilerini geliştirmek amacıyla etkinliklerimizi birçok farklı alanda hazırlamaya özen gösteriyoruz.

Bunun yanı sıra öğrencilerimize 10.sınıftan 12.sınıfa kadar geniş yelpazede sunduğumuz seçmeli derslerimiz arasında PreAP-AP Computer Science, Grafik Tasarım ve Multimedya, Hisar Maker Kulübü, 3D Design başlıkları bulunuyor. Yenilenen müfredat ve eğitim teknolojileri kapsamında her yıl ders ve içeriklerimizi güncelliyoruz. İlkokuldan 9. sınıfa kadar derslerimizde yaptığımız etkinliklerle öğrencilerimizin her başlık hakkında genel bir fikir sahibi olmasını ve uzmanlaşmak istediği konu doğrultusunda ileriki yıllarda seçim yapmasını bekliyoruz.

Bu doğrultuda Multimedya kapsamında 9. sınıflarla yapmış olduğumuz “stop motion” çalışmasını sizlerle paylaşmak istedik. Tarih bölümü ile planladığımız bu çalışmada, öğrenciler Tarih dersinde çalıştıkları “İlk Çağ Uygarlıkları” ile ilgili bir video hazırladılar. 5’erli gruplar olarak hazırlanan çalışmada öğrenciler, stop motion tekniğini öğrenirken, keyifli vakit geçirdiler.

 

Çalışmanın tamamını izlemek için tıklayınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.